تبلیغات
جدیدترین اخبار نظامی دنیا - جنگ ایران-اسرائیل چند كشته خواهد داشت؟!

فارس:بر اساس آخرین پژوهش استراتژیك كارشناسان آمریكایی‌ پیش‌بینی شده است كه در صورت بروز هرگونه جنگ مستقیم میان رژیم صهیونیستی با ایران این رژیم 800 هزار نیروی نظامی خود را از دست خواهد داد.‌

به گزارش فارس، پایگاه صهیونیستی خبری "واللا " اخیرا پژوهشی از مركز تحقیقات و سیاست‌های خاورمیانه‌ای "سابان " در واشنگتن منتشر كرده كه مدیریت آن را "ایلی سابان " آمریكایی صهیونیست برعهده دارد و طی آن این مركز به این سناریو اشاره نموده كه در صورت رویارویی مستقیم میان رژیم صهیونیستی با ایران و قرار گرفتن ایران در كنار متحدانش یعنی سوریه، حزب‌الله و حماس، منطقه شاهد جنگی تمام عیار و ویرانگر خواهد شد.

بر اساس این سناریو، حملات ایران آسیب چندانی به تل‌آویو وارد نخواهد كرد، ‌اما در مقابل حزب‌الله با شلیك 100 موشك به دو شهر تل‌آویو و حیفا اقتصاد رژیم صهیونیستی را فلج خواهد كرد.

این پژوهش می‌افزاید: با آغاز جنگ، یك سوم جمعیت رژیم صهیونیستی به پناهگاه‌ها روی خواهد برد و صدها هزار نفر دیگر هم از شهرها فرار خواهند كرد و 48 ساعت بعد از شروع جنگ رژیم صهیونیستی به لبنان حمله خواهد كرد تا مانع شلیك موشك‌های لبنانی به خاكش شود.

كارشناسان تهیه‌كننده این گزارش پیش‌بینی می‌كنند، این جنگ 8 روز بیشتر به طول نخواهد انجامید و بی‌شك كشورهایی هم‌چون آمریكا و عربستان و سایر كشورهای حوزه خلیج فارس را نیز در گیر خود خواهد ساخت.

در حالی كه باور كارشناسان آمریكایی از جنگ آینده خلیج فارس بر این قرار گرفته است،‌ پایگاه خبری واللا و كارشناسان آن از جمله "موشیه ورد " كارشناس صهیونیست امور امنیتی كه اخیرا پژوهشی در این زمینه ارائه داده نظری غیر از این سناریو دارند.

در پژوهش آمده است: در صورتی كه رژیم صهیونیستی تاسیسات هسته‌ای ایران را هدف قرار ندهد، ایران هیچ‌گاه به رژیم صهیونیستی حمله نخواهد كرد و به فعالیت در عرصه دیپلماتیك برای حل پرونده هسته‌ای خود ادامه خواهد داد، اما در مقابل حزب الله و حماس كه توانمندی‌های نظامی آنها به كمك ایران – به اعتقاد پژوهش – در حال توسعه و گسترش است، موفق خواهند شد، رژیم صهیونیستی را با موشك‌هایشان هدف قرار دهند.

این پژوهش در ادامه می‌افزاید كه ضررها و آسیب‌های وارده به رژیم صهیونیستی فقط به دلیل موشك‌های شلیك شده از شمال و جنوب نیست، چون پا به پای این حملات شاهد اجرای مجدد عملیات‌های شهادت طلبانه در كرانه باختری نیز خواهیم شد.

سپس این پژوهش صهیونیستی می‌افزاید: به دنبال این حملات است كه ایران حملات موشكی بسیار سخت و سنگین خود را علیه مراكز صهیونیستی آغاز خواهد كرد و همین عامل باعث می‌شود، این جنگ نه ماه‌ها كه سال‌ها به طول انجامد.

این پایگاه الكترونیكی غیر از آن به سناریوهای دیگری نیز اشاره می‌كند كه بر پیش‌بینی تعداد كشته شدگان در جنگ هسته‌ای میان رژیم صهیونیستی با ایران تمركز می‌كند.

بر این اساس مركز تحقیقات ملی سی.اس.ای.اس. در پژوهشی عنوان می‌كند: بروز جنگ هسته‌ای در خاورمیانه امری اجتناب ناپذیر است، این جنگ سه هفته به طول خواهد انجامید و طی آن برآورد نموده، 200 تا 800 هزار صهیونیست كشته شوند.

این پایگاه خبری می‌افزاید: برآوردها نشان می‌دهند كه جنگ آینده در پرتو توانمندی‌ موشك‌های دوربرد ایرانی كه نه تنها رژیم صهیونیستی كه تا اروپا نیز برد دارد با حملات موشكی پیچیده‌ای همراه خواهد بود و این بیش از هر چیز به جبهه داخلی رژیم صهیونیستی و از جمله پایگاه‌های استراتژیك و نظامی آن ضربه وارد خواهد كرد.
به گفته منابع صهونیستی وزارت امنیت این رژیم و رهبری جبهه داخلی سناریوهای امنیتی چندی را تهیه و تدوین كرده‌اند كه بیانگر تهدیدات واقعی پیش روی رژیم صهیونیستی و از جمله جبهه داخلی است

 ارسال در تاریخ 1389/10/21 توسط Ali Reza

قالب وبلاگ